İzmir’in “havası” değişiyor!


Farklı Yaşam Tarzı, 35. Sokak’a İniyor

Akşan Yapı’nın Aralık 2012’de tamamlanacak projesi 35. Sokak, İzmir’e farklı bir soluk getirecek. Konutla ilgili farklı istek ve beklentileri olanları bile sunduğu imkanlarla bir araya toplamaya aday olan 35. Sokak’ta mahalle kavramı da farklı bir anlam kazanacak.

Türkiye’de bütün kentler gelişiyor ama İzmir’in gelişimi biraz farklı. Çünkü İzmir, kendi içinde, yayılmadan ve çarpıklaşmadan gelişiyor.Zaten bu yüzden sadece Karşıyaka çıkışındaki Ulukent’te bir büyüme gözleniyor. Ulukent ise üniversiteleri, sağlık kuruluşları, otoyolları ve limanları ile İzmir’in en kıymetli bölgelerinden biri. İstanbul-İzmir arasını 3 saate indirecek otoban projesi bir yana Manisa’ya 20 dakikada ulaşım imkanı sunan yeni yol da Ulukent’i bir cazibe merkezi haline getiriyor. Ulukent ayrıca Manisa dağlarından gelen temiz hava sayesinde İzmir’in sıcağını hemen hiç hissetmeyen bir yerleşim yeri.

35. Sokak da işte bu noktada kuruluyor. Kuzeyde Yunan Adaları, güneyde ise Güzel Bahçe, Narlıdere sahil evleri ve Konak ile Körfez’i tamamlayan panaromasıyla 35. Sokak adeta kent ortasında tatile çıkılan bir bir sayfiye yeri gibi. Sokaklar trafiğe kapalı, evler cumbalı, balkonlar rengarenk çiçekli ve sokak kahveleri bambaşka bir keyif vaadediyor.

Mavişehir’e 8, Konak’a 22, havaalanına 33, metro istasyonuna 1, Bostanlı İskelesi’ne 11, Limana 17 ve Alsancak İskelesi’ne 19 kilometre mesafede yer alan 35. Sokak, yarı gömülü araç yolu, otoparkı ve 3 farklı noktadan sağlanan girişiyle çocukların sokaklarda özgürce koşup oynaylabileceği bir sisteme sahip. 1350 metrekarelik spor merkezi, basketbol sahası, tenis kortları, yürüyüş ve bisiklet parkurları, restoran, sokak kahveleri, kütüphane, kreş, marketler, organik sebze - meyve bahçeleri ve 24 saat güvenliği, 35. Sokak’ı “kent içinde kent” kimliğine kavuşturuyor. 35. Sokak Sosyal Tesisleri’nde ise iki yarı açık yarı olimpik havuzu, bir yarı kapalı yarı olimpik havuz, spa, fitness salonu, vitamin bar, Türk Hamamı ve sauna da bulunuyor.

35. Sokak’ta inşaatın tamamlanacağı tarih Aralık 2012. Hafif çelik yapı sistemleriyle inşa edilen 35. Sokak’taki konutların fiyatları da belli oldu. 1+1 ler’in 140-180 bin, 2+1’lerin 220-290 bin aralığında satışa sunulacağı projede 3+1’ler 270-340 bin, 4+1’ler ise 430-540 bin tl aralığında olacak. Yapılardaki tüm duvarların döşeme ile birlikte taşıyıcı özelliğe sahip olacağı 35. Sokak’ta konutların tümü de dayanıklı, çevreci, hatasız ve ekonomik bir üretim anlayışının ürünü olacak şekilde projelendirildi. Dahası 35. Sokak’ın depreme karşı da avantajlı bir yanı var: Hafif çelik yapı sistemi, betonarme binalara göre yüzde 13-15 oranında daha hafif!. Bu da deprem karşısında son derece dayanıklı olacağı anlamına geliyor.

Kısaca Akşan Yapı
Yurtiçi ve yurt dışında toplamda 2 milyon metrekare yapı inşa tecrübesine ulaşan ve güvenli inşaatta marka haline gelen Akşan Yapı, 200 milyon TL değerinde, 130 bin metrekare alana sahip 35. Sokak Projesi’nin sahibi. 6 tip ve 555 konuttan oluşan, 35. Sokak’la birlikte İzmir‘in deprem sorununa çözüm üreten, komşuluk ilişkilerini koruyarak müstakil bir hayat sunan, Türkiye’nin ve inşaat sektörünün ilklerini üreten, çevreyle dost bir proje inşa eden Akşan Yapı; 35. Sokak’la tüm sosyal aktivitelerin yapılabileceği, ulaşılabilir, ezber bozan bir konut projesini de İzmirliler’e sunmuş oluyor. Konut konusunu sanayileştirebilmeyi başarmış bir firma kimliğiyle faaliyet gösteren Akşan Yapı’nın her zaman farklı ve yaşama, ülkemize katkıda bulunacak fikirlerin peşinden koşmayı tercih ettiğini söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Melih Şimşek, 35. Sokak projesinin ise İzmir’de ve tüm Türkiye’de tabuları yıkacağından emin. 35. Sokak, Türkiye’den Breeam Sertifikası almak için başvurulan tek sürdürülebilir konut projesi olma ayrıcalığını da koruyor.