Akşan Yapı Çocukların Düşlediği Sokakları Gerçeğe Dönüştürüyor!


Akşan Yapı ve 35. Sokak’tan geleceğe armağan:
Çocukların düşlediği sokaklar, gerçek oluyor!

Akşan Yapı’nın organize ettiği “23 Nisan - Hayalindeki Sokağı Çiz” konulu resim yarışması, çocukların hayallerinden yola çıkarak geleceğin yaşamaya değer kent tasarımına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Yarışmaya resmettikleri hayalleriyle katılan çocukları ve ailelerini 35. Sokak’ta hayalleri süsleyen evler bekliyor.

İnsanlar ev satın alırken farklı kriterleri gözetirler. Akşan Yapı ise bu kriterleri çocukların belirlemesi gerektiğine inandığı için, son derece farklı bir organizasyona imza atıyor. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile söz konusu organizasyonu birleştiren Akşan Yapı, geleceğin hakimi olan çocuklar kanalıyla ailelerin ev seçiminde etkili olmayı ve yaşanabilir mahallelerde yaşanmaya değer evler kurmayı hedefliyor. 35. Sokak projesi ise tam da bu tanıma uyan evler merkezinde geliştirilen bir Akşan Yapı projesi olarak öne çıkıyor.

“23 Nisan – Hayalindeki Sokağı Çiz” konulu resim yarışmasıyla ilgili izlenecek yol ise şöyle: Yarışmaya 5-15 yaş arası tüm çocuklar katılabiliyor. Bu sayede önce çocukların hayallerine ulaşmak, sonra da aileleri bu hayallerden haberdar etmek hedefleniyor.

Yarışmayla ilgili duyurular 22-24 Nisan tarihleri arasında basında yer alacak. Ayrıca okullara asılan posterler de yarışmayla ilgili duyurular yer alacak. Başvuruların 23 Nisan-15 Mayıs tarihleri arasında yapılabileceği yarışmaya yollanacak eserler, yine söz konusu duyurularda belirtilecek adreslere yollanacak. 23 Nisan günü Akşan Yapı satış ofisini ziyaret eden çocuklara topaç ve balonlar hediye edilecek. Oluşturulacak seçici kurulun değerlendireceği çalışmalar sonucunda dereceye girenler belirlenecek. Birinciye bir Bianchi bisiklet, 2. ve 3.’ye ise resim çizim seti hediye edilecek.

Yarışma ve ödüller bir yana, Akşan Yapı ve 35. Sokak’ın söz konusu organizasyonunda asıl kazanan yine çocuklar oluyor. Çünkü hepsine hayal ettikleri sokakta, hayalini kurdukları bir evde yaşama şansı sunuluyor ve bu da bir anlamda gelecekle ilgili düşlerin bugünden gerçekleşmesi anlamına geliyor.